• Naujienlaiškis
 • Kauno meno mokyklai – 95-eri

  Sparčiai artėjant Kauno meno mokyklos šimtmečiui, pristatome projektą „Be 5 min. 100“, skirtą pažvelgti į meno istoriją Kauno mieste bei puikius kūrėjus, kurie savo darbais prisidėjo prie pirmosios nacionalinės dailės edukacijos įstaigos išsaugojimo. Būtent čia prieš 95-erius metus gimė, augo ir grūdinosi įvairios estetinės koncepcijos, skleidėsi menininkų talentai, o kartu buvo sprendžiamos ir pedagoginės veiklos problemos.

  Kadangi VDA Kauno fakultetas yra tiesioginis Kauno meno mokyklos tradicijų saugotojas, visą rugsėjo mėnesį kauniečiai čia bus kviečiami apsilankyti projekto paskaitose bei parodose, kur iš arčiau galės pažvelgti į meno ištakas Kauno mieste.

  Projekto „Be 5 min. 100“ programa:

  Rugsėjo 4 d.

  12 val. Ekskursija ir paskaita Ąžuolų kalne (A. Mackevičiaus g. 27), kur 1922 m. Lietuvos tapytojo Justino Vienožinskio iniciatyva buvo įkurta ir pastatyta Kauno meno mokykla, išugdžiusi daug žymių ir puikių Lietuvos menininkų. Ekskursiją ir paskaitą ves Žilvinas Rinkšelis, VU istorikas.


  Rugsėjo 5 d.

  Prasidės VDA Kauno fakulteto studentų kūrybinės dirbtuvės „Kauno meno mokyklos geneologija – tradicija ir dabartis“, kuriose sukurti darbai bus pristatyti baigiamojoje projekto parodoje „Šiandien ir rytoj“.


  Rugsėjo 8 d.

  13 val. Paskaita apie Kauno meno mokyklos menininkus ir pedagogus, kurią skaitys menotyrininkė dr. Kristina Budrytė – Genevičė. Paskaitos vieta – Muitinės g. 4, II aukštas, prof. A. Uždavinio auditorija.

  14 val. Parodos „Laiko riboženklai“ atidarymas. Joje bus pristatomi nors ir netiesioginiai Kauno meno mokyklos tesėjai, bet tradicijas puoselėjantys žymūs Lietuvos menininkai: prof. L Drazdauskaitė, prof. E. Saladžius, prof. A. Keturakienė, doc. J. Petruškevičienė, prof. R. Mulevičius ir prof. A. Vaura. Parodos vieta – Mutinės g. 4, fojė.


  Rugsėjo 29 d.

  13 val. Parodos „Šiandien ir rytoj“ atidarymas. Parodoje bus pristatyti VDA Kauno fakulteto studentų darbai, sukurti kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose Kauno meno mokyklos 95-erių metų sukakčiai paminėti.