• Naujienlaiškis
 • Šiais metais sukanka 20 metų, kai buvo įkurta Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Dizaino katedra. 

  Šia proga gruodžio 8 d., 18.00 val. galerijoje „Meno forma“ (Savanorių pr. 166, Kaunas) buvo atidaryta jubiliejui skirta paroda „Istorija kuria dabartį“.

  Parodoje eksponuojami projektai, objektai ir video darbai atskleis šiandienines grafinio dizaino ir dizaino puoselėjamas gaires, parodys, kuo tapo ir kuo gali didžiuotis dizaino kūrėjai praėjus dviems dešimtmečiams. Per šį laikotarpį Dizaino katedrą baigė daugiau kaip du šimtai absolventų, profesines žinias ir gebėjimus įgijusių bei šiandien aktyviai kuriančių dizainerių. Viso laikotarpio metu kito ne tik tie, kurių profesionalumas buvo ugdomas, bet ir tai inspiravę žmonės - buvę bei esami dėstytojai, kurie kantriai ir su dideliu atidumu kiekvienam būsimajam profesijos atstovui diegė tai, kas juos pavertė ne tik specialistais, bet ir žmonėmis.

  Istorija, praėjęs laikas iki šių dienų, sukūrė tai, ką turime šiandien: Grafinio dizaino ir Pramoninio dizaino katedras. Parodos unikalumą formuoja šių dviejų dizaino krypčių samplaika – vienoje erdvėje pasakojamas grafinis ir tūrinis naratyvas. Ekspozicijoje dominuoja naujausi katedrų studentų sukurti darbai, iliustruojantys studijų proceso ir šių dienų meno bei mokslo sintezę. Grafinio dizaino katedrą prezentuoja pakuočių dizainas, autorinės knygos, plakato, optinio meno, kaligrafijos, sėkmingiausių baigiamųjų darbų vizualikos visuma. Pramoninio dizaino katedrą pristato studijų metu sukurti gaminio, šviestuvų, baldų prototipai ir transporto dizaino projektai. Kiek atokiau nuo judėjimo srauto video dalyje supažindinama su katedrų gyvensena: rodomi istoriniai kadrai, kūrybinių dirbtuvių momentai, egzamininių peržiūrų akimirkos, susitikimai su užsakovais, jaukios popietės bei kinetinės grafikos darbai. Visa šių segmentų visuma atskleidžia Grafinio dizaino ir Pramoninio dizaino katedrų neabejingą požiūrį į kintantį laiką, į jo diktuojamus poreikius. Tai, kas kuriama, kuriama tiems, kuriems to reikia ir tam, jog dizaino sprendimai darniai įsilietų į probleminius kontekstus. Nuoseklus darbas, tamprus bendradarbiavimas su asociacijomis, technologais, mokslininkais, verslo žinovais ir kitais praktikais, užsakovais, šalies ir užsienio mokyklomis bei visapusiška socialinio lauko analizė yra svariausi katedrų studijų procesą formuojantys aspektai, leidžiantys paruošti tarptautinius reikalavimus atitinkančius specialistus, išugdyti pasitikinčius, savarankiškus ir naujus kūrybinius pamatus klojančius profesijos ekspertus.

  Paroda veiks iki 2017 m.  sausio 7d.

  Aplankykite ir pamatykite tai, kuo tapome šiandien.

  Parodos kuratoriai: prof. Virgilijus Trakimavičius ir prof. Saulius Juozas Jarašius

  Nuotraukos: lekt.Laimutės Varkalaitės