• Naujienlaiškis
 • Kompozicijos „Mano mokytojui“ idėjos konkursas

  2016 10 13 - 2018 11 30

  Įamžinkite mokytojo atminimą Užupio skvere


  Užupio skveras


  Kompozicijos „Mano mokytojui“ idėja, skirta pagerbti mokytoją ir įamžinti jo atminimą Užupio skvere tarp Užupio, Krivių ir Polocko gatvių Vilniuje.

  Reikalavimai kompozicijai

  - susijusi su savitu Užupio Respublikos pasaulėvaizdžiu
  - kosmiška, sistemiška, paradoksali
  - vertybiškai argumentuota
  - sietis su mokslo metų kalendoriumi
  - sakralizuojanti erdvę: žyminti namų, Užupio centrą
  - derinanti mitą ir ritualą
  - metaforiška, simboliška (pvz. versmė, hidrantas, fontanas, klepsidra - vandens laikrodis, šulinys, varpas, švytuokė etc.)
  - talpi, suteikianti galimybę dalyvauti, t.y. atlikti asmeninį veiksmą (pvz. uždegti žvakutę, suskambinti varpu, kreida užrašyti vardą/žodį, praeiti pro arką, pasukti maldos būgną etc.) ar kitaip įsitraukti
  - suteikianti rėmėjams ir/ar lankytojams galimybę įvardinti savo mokytoją, įamžinti jo vardą
  - turinti tęstinumą, galimybę jį ateityje auginti, plečiant įvardintų mokytojų sąrašą

  Idėja gali apimti bet kurias skulptūrines, plastines, žemės meno ar kitas architektūrines idėjas „Mano mokytojui“ paminėti. Konkurso dalyviai patys pasirenka idėjos pateikimo formą – eskizai, maketai, prezentacijos ar aprašymai, kuriais jų nuomone geriausiai pristatoma jų idėja. Svarbu, kad idėja būtų pristatyta pakankamai konkrečiai ir aiškiai, išreikšta vizualiai. Pateikiant siūlomą idėją, ją būtina pristatyti ir pagrįsti platesniame Užupio skvero, istorinio Užupio priemiesčio kontekste.

  Užupio skveras tarp Užupio, Krivių ir Polocko gatvių – istorinė miesto viešoji erdvė, kažkada buvusi turgaus aikštė, pastaruosius penkis dešimtmečius naudojama kaip poilsinė erdvė be memorialinių akcentų. Skvere yra vandentiekio bokštas, vaikų žaidimo aikštelė, požeminė slėptuvė. 

  Pasiūlymų pateikimo tvarka ir terminai

  Idėjas siųsti el. paštu uzupiotelevizija@gmail.com iki lapkričio 8 d., 24 val.

  Didesnės apimties failus rekomenduojama siųsti per www.webtransfer.com

  Kartu pateikiama informacija apie idėjos autorių/autorių kolektyvą ir kontaktiniai duomenys susisiekimui (adresas, el. pašto adresas, telefonas). Pageidaujantys papildomai pristatyti idėją gyvai, tai galės padaryti lapkričio mėnesį (data dalyviams bus patikslinta).

  Apdovanojimai

  I vieta - 700 Eur
  II vieta - 200 Eur
  III vieta - 100 Eur

  Idėjos įgyvendinimas

  Konkurse dalyvaujantys asmenys prizinės vietos laimėjimo atveju automatiškai suteikia Užupio bendruomenei teisę įgyvendinti pasiūlytą idėją ar jos dalį. Užupio bendruomenė įsipareigoja su autoriumi suderinta tvarka skelbti informaciją apie planuojamos įgyvendinti idėjos autorių. Prizinių vietų laimėtojai, atsižvelgiant į jų kvalifikaciją, gali būti kviečiami įsitraukti į kitus projekto „Mano mokytojui“ ir skvero sutvarkymo etapus (idėjos tikslinimo, reikiamų dokumentų rengimo ir leidimų gavimo, įgyvendinimo).

  Kilus klausimams ar pageidaujant papildomos informacijos, susijusios su šiuo konkursu, prašome kreiptis el. paštu uzupiotelevizija@gmail.com.


  Kontaktai

  Asociacija Užupio bendruomenė
  Krivių 33-4, Vilnius LT-01209
  uzupiotelevizija@gmail.com


   

  Kompozicijos „Mano mokytojui“ idėjos konkursas
  Užupis
  Užupis, Vilnius