• Naujienlaiškis
 • Parodos „SKIN NAHK ODA“ atidarymas VDA galerijoje „Akademija“ 2017 rugsėjo 18 d. 18 val.

  Paroda veiks iki rugsėjo 30 d. 


  Paroda SKIN NAHK ODA yra dalis tarptautinio projekto, kurį nuo 2016 m. vykdo Cork universiteto menų fakulteto, Tartu menų koledžas ir Vilniaus dailės akademijos tekstilės specialybės bakalauro ir magistrantūros pakopų studentai ir dėstytojai.

  Oda – kaip žmogų maskuojantis ir žmogaus potyrius perteikiantis audinys, savo vizualiomis savybėmis yra glaudžiai susijusi su audinio medžiagiškumu. Projekto tikslas – naudojant tekstilės technologijų raišką, sukurti meno objektus, kurie konceptualiai perteiktų organinės medžiagos savybes. Projekto dalyvių kūrybiniai eksperimentai stebint ir kuriant vaizdus, susies tekstilės meną su socialiniu tyrimo lauku, moksliniais ir technologiniais tyrimais, o tekstilės meno kūrinį  konceptualiai sujungs su kūniška gyvybės forma, supančia aplinka ir kultūra.

  Pirmoji projekto paroda 2017 m. kovo mėnesį vyko Crawford WANDESFORD Quay gaklerijoje Corke, vėliau ekspozicija buvo perkelta į NOORUS galeriją Tartu mieste. Rugsėjo 18-30 d. paroda vyks Vilniuje Akademijos galerijoje.


  Parodos kuratoriai:

  Pamela Hardesty, Aet Ollisaar, Eglė Ganda Bogdanienė

  Parodos dalyviai:

  Marta Tuulberg, Merje Niinepuu, Sadhbh Gaston, Annika Kiidron, Lukas Tomaševičius, Austė Guogaitė, Sarah Gabriel, Indrė Liškauskaitė, Mariann Kalder, Mariisa Põld, Oisín Burke, Kim Crowley, Severija Teresė Žukauskytė, Bernadette Tuite, Darragh Fennelly, Jordan Lynch, Sanna Kontunen, Anita Trink, Lucy Hyland, Toma Kisieliūtė, Connie McKenna, Laurie Casey, Lijana Skrickaitė, Edaein Samuels, Maarja Linsi, Helen O’Shea, Lan Anh Nguyen, Getter Tamme, Eva Junga, Kristiina Feldnmann, Laura McAuliffe, Aileen Farnan, Madeleine Dunne, Charity Ewamiekhobore, Liisa Kanemägi, Kerli Kurikka 

  http://www.diena.lt/naujienos/vilnius/menas-ir-pramogos/studentu-interpretacijos-odos-tema-galerijoje-akademija-829565