• Naujienlaiškis
 • „REJuvenate European Design“ REED

  REED tikslas yra plėtoti ES platformą, siekiant skatinti naują tarptautinę jaunų ekologiškų produktų dizainerių bangą. Platforma suteiks galimybes jauniems dizaineriams pradėti karjerą, užtikrins jų matomumą ir mobilumą, skatins jų kūrybiškumą ir verslumą, kartu skatinant naujų verslo modelių taikymą ir rinkos plėtrą.  Įgyvendinant REED projektą, atliekos, kurias išmeta viešbučiai, ir kurios tinkamos antriniam panaudojimui, bus surenkamos, o iš jų kuriami nauji dizaino objektai – daiktai ar paslaugos, kurie būtų tinkami viešbučiams pakartotiniam panaudojimui.

  REED yra tarptautinis projektas, apimantis partnerius iš Jungtinės Karalystės, Čekijos, Lietuvos ir Ispanijos. Kiekvienas partneris vykdys dizaino projektą, susijusį edukacine ar dizaino institucija, ir su savo šalyje veikiančia verslo įmone ar viešbučiu.

  Dizaino institucijos atrinks apie 20 dizaino specialybės studentų, kurie 3-6 mėn. laikotarpyje kurs dizaino objektus, gaminamus iš atliekų, iš kurių sukurti galutiniai dizaino objektai bus pristatyti parodose kiekvienoje partnerio šalyje.  Kitas etapas - kiekvieno partnerio šalyje bus atrinkti po tris geriausius darbus, kurie sudarys tarptautinę ekspoziciją ir bus pristatyti parodose Europoje.

  Projekto laikotarpis: nuo 2015-06-01iki 2017-05-30. Planuojamos parodos Lietuvoje data 2016 birželio 17 d. 19.00 val. Maironio g. 3, Vilnius, renginio „Kultūros naktis“ metu.

  Projektas finansuojamas Europos Komisijos lėšomis pagal programą „Kūrybiška Europa 2014-2020“.

  Projektą finansuoja Lietuvos Kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija

  Projekto vadovas Actiondog“ (Jungtinė Karalystė).

  Partneris TRINITY BUOY WHARF

  Partneriai: Tomas Bata universitetas (Čekija); AIJU Technologojų institutas ir tyrimų centras (Ispanija); Vilniaus dailės akademija (Lietuva).

  Partneris viešbučių tinklas Lietuvoje: Best Western (Lietuva).

  Daugiau apie projektą: www.reedproject.eu

  Straipsnis ir pranešimas spaudai apie 2016 m. projekto darbų pristatymą tarptautinėje parodoje „BaltShop.BaltHotel.BaltGastro 2016“.