• Naujienlaiškis
 • 2016 m. sausio 20 d. kviečiame apsilankyti VDA Erasmus mainų programos studento iš Slovakijos Stanislav Krajči personalinėje parodoje „Satellite“, kuri bus pristatyta VDA ekspozicinėje erdvėje „5 Malūnai“.

  Jaunojo slovakų menininko kurta grafikos darbų serija „Satellite“ atkreipia dėmesį į mus nuolat veikiančias informacijos, idėjų, problemų bei jausmų bangas. Pasak autoriaus, žmonės yra lyg satelitai, pastoviai veikiami šių signalų, tačiau niekad nematantys jų materializacijos. Žvelgdami į kūrinius, galime stebėti ir ieškoti šių signalų judėjimo trajektorijų, formos kaitą, greičio ir tylos apsikeitimą ir pulsaciją.

  Grafikos darbų serijai sukurti, Stanislav Krajči pasitelkė originalią techniką bei neįprastas medžiagas, rekonstravo juodą plokštumą į daugiasluoksnę stuktūrą, galimai simbolizuojančią mus supančių veiksnių sudėtingumą bei dviprasmiškumą. Medinę plokštumą padengęs asfalto danga, menininkas ją raižė, degino bei joje spaudė objektų siluetus, tokiu būdu kurdamas vaizduotę žadinančius erdvinius reljefus ir vaizdinius. 

  Kiekvienas parodos lanktytojas yra kviečiamas išlaisvinti savąją fantaziją ir pažvelgti į siunčiamus signalus iš arčiau.

  Parodos atidarymas vyks sausio 20 d. 17 val.
  Paroda veiks iki sausio 29 d.

  Vieta: VDA ekspozicinė erdvė „5 Malūnai“, Malūnų g. 5, Vilnius

  Parodos kuratorė Elena Grudzinskaitė
  Parodos organizatorius „5 Malūnai“.
  Parodos rėmėjas VDA.